Mobile ID – безпечний доступ до електронних послуг у Цифровій Україні

Mobile ID – безпечний доступ до електронних послуг у Цифровій Україні

Останнім часом ми все активніше у повсякденному спілкуванні використовуємо такі поняття, як діджиталізація, Україна у смартфоні, цифрова країна, електронні послуги, що є свідченням розвитку країни у діджитал-напрямку, принаймні, на рівні розуміння такої потреби.

Годинні черги, постійні сварки з чиновниками-клерками, зіпсований настрій, ходіння з кабінету у кабінет, зберігання паперових архівів протягом 75 років, недостатність інформації або її недостовірність – це все минуле. Або має стати минулим найближчим часом.

Майбутнє – це можливість отримати всі державні послуги у режимі онлайн через звичайну форму електронної заяви та підтвердження своєї особи за допомогою електронного підпису. Це нелегкий шлях реформування та розвитку, але не ми перші, не ми останні. Тим паче, що нове керівництво держави має план перевести все в «цифру» за один 2020 рік.

Закон «Про електронні довірчі послуги», КЕП та Mobile ID

Вже не одна публікація на просторах інтернету розповідає про можливість отримання державних послуг онлайн, а також про Закон «Про електронні довірчі послуги», який вводить поняття кваліфікованого електронного підпису (КЕП), тобто електронного підпису з високим рівнем довіри, який прирівнюється до власноручного. До речі, з міркувань безпеки КЕП повинен створюватись за допомогою захищеного носія – USB-флешки або Smart-карти. Щодо цього також є багато суперечностей, мовляв, ніхто не повинен змушувати підписанта використовувати захищений носій, і що кожен вирішує самостійно, де зберігати свій ключ електронного підпису.

Але чому все так складно? Якщо вже з 2017 року існує така технологія, як Mobile ID – кваліфікований електронний підпис на Sim-карті у мобільному телефоні. Непотрібно нічого додатково купувати, вирішувати який захищений носій обрати, виступати з мітингами проти примусового використання того чи іншого носія електронного підпису. Навіщо знову винаходити велосипед, якщо він уже давно існує та довів свою беззаперечну надійність – Mobile ID.

Mobile ID: захищений носій та доступ до електронних послуг

Давайте ще раз розглянемо, що ж таке Mobile ID, переваги та потреби, які дана технологія задовольняє.

Mobile ID – це електронна ідентифікація особи та кваліфікований електронний підпис у смартфоні. Тобто, перше і основне – підпис можна використовувати безпосередньо за допомогою мобільного телефону, тобто «на ходу». До того ж, це значно надійніше, ніж інші способи авторизації, наприклад, просте використання логіну та паролів. Технологія сама по собі не вимагає доступу до інтернету, але інтернет вам у будь-якому випадку знадобиться при отриманні електронної послуги.

Mobile ID – це вже захищений носій, оскільки приватний ключ зберігається на SIM-карті, і зчитати чи вилучити його технічно неможливо. Навіть, якщо не дай Боже хтось поцупить телефон, злочинець не зможе прочитати дані вашого підпису. При автентифікації на будь-якому онлайн-ресурсі чи при підписанні документів онлайн дана технологія має вищий рівень захисту даних  – LOA4 – що за надійністю відповідає рівню багатофакторної автентифікації та e-token (в даному випадку токеном і є Sim-карта).

Тож маємо: Mobile ID – простий, зручний та надійний доступ до електронних послуг:

– онлайн ідентифікація особи на будь-якому веб-ресурсі, який підтримує авторизацію за допомогою даної технології. Непотрібно запам’ятовувати свої складні паролі чи тиснути на кнопку «Забули пароль?» – для користування Mobile ID достатньо пам’ятати числовий PIN-код;

– кваліфікований електронний підпис, який можуть використовувати вcі споживачі для отримання як державних, так і комерційних послуг. Захищений носій та КЕП – все у смартфоні – 2в1;

–  100% мобільність – ви управляєте своїм кваліфікованим підписом за допомогою вашого мобільного телефону, а як відомо, мобільний телефон знаходиться при власникові понад 99% часу. Планування часу стає ще простішим. Відпустка, бізнес подорож, день народження доньки чи сина, відвідати бабусю тощо – без проблем, з Mobile ID ви не повинні чекати в офісі, щоб підписати важливий документ чи підтвердити серйозні грошові перекази;

– немає залежності від додаткового носія чи програмного забезпечення. Проблема того, який захищений носій обрати, думати чи потрібен він вам взагалі, вирішується автоматично, адже як уже говорилось, Sim-карта у вашому телефоні і є тим самим захищеним носієм;

– підтримка міжнародних та українських стандартів криптографії захисту, яким довіряють державні структури та фінансові установи.

Mobile ID – єдиний мобільний захищений кваліфікований підпис, який не залежить від додаткового обладнання або програмного забезпечення, та підтримує міжнародні і українські стандарти.

Де використовувати Mobile ID?

За допомогою технології Mobile ID можливо заходити на різного роду онлайн-сервіси без необхідності введення логіну-паролю: інтернет-банкінг та бази даних, онлайн-магазини, e-commerce майданчики, медичні платформи, отримання різних державних послуг тощо.

Важливим доповненням є те, що Mobile ID забезпечує надійну ідентифікацію особи під час підписання електронних петицій, голосувань за різні громадські проекти та навіть проведення виборів. Тому електронні вибори та електронний паспорт у телефоні можливо зробити вже сьогодні.

Які оператори надають послугу Mobile ID в Україні?

А ось тут все ще простіше: всі три мобільні оператори в Україні можуть вам надати послугу Mobile ID, що значно полегшує наше з вами електронне життя. Не треба змінювати номер чи тарифний план.

Потрібно всього:

– завітати до вашого оператора

– пред’явити паспорт та ідентифікаційний код, щоб підтвердити свою особу

– отримати нову Sim-карту та пройти процедуру генерації ключів

Щоб дізнатися більше та розпочати користування, переходьте за посиланням Vodafone Mobile ID lifecell Mobile ID, Київстар Mobile ID

Mobile ID – закінчення паперової ери та стрімкий розвиток цифрової економіки.

Всі новини про технологію Mobile ID та електронні послуги на сторінці у Facebook

Будь у курсі діджиталізації разом з Mobile ID.